Jak szkolimy nasze crew? - BWS

Blog

Jak szkolimy nasze crew?

Jak szkolimy nasze crew?

23.10.2023

Bartek Stańko

W branży eventowej, każde wydarzenie to swoiste show (bez znaczenia czy to koncert czy targi branżowe), które odniesie sukces tylko wtedy, gdy za kulisami działa zgrana ekipa.
A skąd się biorą profesjonaliści, którzy z łatwością poruszają się po labiryncie kabli, świateł i dźwięku? 

Odpowiedź jest prosta: ze szkoleń które organizujemy w BWS Event Support!

Od stycznia tego roku, zorganizowaliśmy 64 szkolenia, które razem zsumowały się do imponującej liczby 183,5 godzin treningu. I nie były to byle jakie szkolenia! Od podstaw obsługi eventowej po zaawansowane rigging czy programowanie ekranów LED. Przekazaliśmy kawał solidnej wiedzy w 2023, a przed nami jeszcze 2 miesiące, w których dorzucimy kolejne szkolenia.

Wśród naszych szkoleń technicznych, wyróżniamy cztery rodzaje: LVL 1, LVL 2, Rigging i Grounder. Każde z nich to krok bliżej do zostania prawdziwym profesjonalistą sceny eventowej.

  • LVL1 to wejściówka do świata eventów. Zaczynamy od zasad BHP, omawiamy podstawowe elementy i słownictwo, a także wprawiamy się w montaż i demontaż różnych konstrukcji. Po tym szkoleniu, z odznaką LVL 1, otworzą się przed Tobą drzwi do nowych możliwości.
  • LVL2 to już wyższy stopień wtajemniczenia. Tu nauczysz się montażu/adresowania/demontażu świateł i ścian ledowych, obsługi wyciągarek, oraz czytania rysunków technicznych. To szkolenie to Twój bilet do bardziej zaawansowanych zadań na scenie!
  • Grounder to specjalistyczne szkolenie, z myślą o tych, którzy chcą zaznaczyć swoją obecność na niemieckich eventach. Tu nabędziesz wiedzę o sprzęcie, podwieszaniu kratownicy i obsłudze wyciągarek.
  • Rigging to szkolenie dla tych, którzy chcą posiąść umiejętności związane z wieszaniem punktów, pracą na linie i obsługą wyciągarek. 

Nasze szkolenia to nie tylko teoria. To praktyczne doświadczenie, które już przyniosło efekty. Na przykład, nasza ekipa ustanowiła rekord podczas demontażu sceny na evencie „Girl in Red” w Warszawie, gdzie cała operacja zajęła zaledwie 1,5 godziny! To właśnie dowód że wyszkolone crew to absolutny game-changer.

W części szkoleń wiedza zostaje potwierdzona zdanym autorskim egzaminem. Do testu przystąpiło 186 osób, a zdawalność jest na poziomie 89,58% – co oznacza , że ponad 160 osób wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce. Większość ze zdających jest ciągle głodna wiedzy i chce się rozwijać – oprócz tego że takie osoby mają możliwość podjęcia się bardziej zaawansowanych jobów to mogą wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, których wymogiem jest posiadanie wcześniej zdobytej wiedzy. Cały system szkoleniowy, który wdrożyliśmy jest oparty na stopniowym rozwoju. Dzięki temu szansę, aby nabywać doświadczenia i nowych umiejętności ma każdy niezależnie od stażu.

Sprawdź nas! 

Przetestuj nasz zespół prawdziwych mistrzów sceny eventowej i dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy postawili na profesjonalizm z BWS Event Support.Bartek Stańko
Bartek Stańko - Technical Director
b.stanko@bws.net.pl
Umów się na spotkanie