Jak sprawdzić skille technika zanim go zatrudnisz? - BWS

Blog

Jak sprawdzić skille technika zanim go zatrudnisz?

Jak sprawdzić skille technika zanim go zatrudnisz?

10.01.2024

Wojciech Klonowski

Sytuacja jest znana każdemu organizatorowi wydarzeń: poszukujesz technika światła, który potrafi X, Y i Z. Na Facebooku zgłasza się dobrze wyglądający gentleman, który deklaruje: „Tak, potrafię to robić”

Ale czy możesz mu zaufać na słowo? 

Jak uniknąć przykrych niespodzianek podczas realizacji?

3 kroki, aby mieć pewność, że zatrudniasz najlepszego technika:

  1. Poproś o przesłanie CV – brzmi korporacyjnie? Może i tak, ale jeśli technik wysyła Ci CV, oznacza to, że – prawdopodobnie ma tam co wpisać i nie obawia się, że zadzwonisz do któregoś z jego byłych pracodawców.To dowód jego rzetelności. 
  2. Zadzwoń do firm opisanych w CV i dowiedz się jak sobie radził – tutaj nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć, zadzwoń i zapytaj, jakie są jego mocne i słabe strony, jak się z nim pracowało. 
  3. Jeśli to możliwe, poproś, aby przyszedł do Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną. W trakcie rozmowy oczywiście możesz zadać mu specjalistyczne pytania którymi sprawdzisz jego wiedzę, ale takie spotkanie jest bardziej testem rzetelności – czy przyjdzie, jak przyjdzie (punktualnie, trzeźwy?), jakim okaże się człowiekiem (czy się dogadujecie?).

Jeśli chcesz zrekrutować wykwalifikowanego technika bez konieczności stosowania powyższych kroków (i oszczędzić sporo czasu i nerwów, a dodatkowo zapłacić tylko jedną fakturę zamiast wielu), skontaktuj się z nami! 

Oferujemy zespół sprawdzonych profesjonalistów, gotowych do działania. 

W BWS Event Support rozumiemy, że kompetencje techniczne są kluczowe dla sukcesu każdego wydarzenia. Dlatego opracowaliśmy system szkoleniowy, który gwarantuje, że nasi technicy są najlepsi w branży.