Jak pracować z GenZ - BWS

Blog

Jak pracować z GenZ

Jak pracować z GenZ

11.09.2023

Wojciech Klonowski

Czy zdziwiło Cię kiedyś, że najmłodsze pokolenie w firmie (urodzeni w 2005 roku, a dziś mają 18 lat!) czasami robi rzeczy… inaczej? Nie martw się, to nie tylko ty. Każde pokolenie jest specyficzne i każde pokolenie myśli tak samo o tym najmłodszym!

Jako eksperci w pracy z młodymi ludźmi (mamy setki młodych stagehandów w naszej załodze), stosujemy 3 uniwersalne zasady, które ułatwiają pracę:

1. Wyrażaj się jasno i precyzyjnie:

Nie mów po prostu „mamy jutro załadunek”. Istnieje ryzyko, że ktoś wyjdzie z pracy, ponieważ nie podałeś godziny, a oni mogli to zrobić do 14:00. Zamiast tego powiedz „Jutro będziemy przygotowywać obsługę naziemną. Załadunek w magazynie od 8 do 10, a następnie przejazd do centrum miasta i rozstawienie od 12 do 16. Weź solidne buty i kurtkę, może padać. Montaż może potrwać dłużej, bądź gotowy na nadgodziny”. Jasne instrukcje = żadnych niespodzianek.

2. Słuchaj i angażuj się:

Traktuj ich równo, nie pozwól im czuć się jak ” pionki”. Słuchaj ich pomysłów i wdrażaj te rozsądne – to daje im poczucie sprawczości.

3. Rozmawiaj o problemach:

Twoja skuteczność jest wprost proporcjonalna do liczby niewygodnych rozmów, które prowadzisz. Nie unikaj więc omawiania problemów. Jeśli coś jest nie tak, zapytaj, co się dzieje. Jeśli pracownik nie wykonał dobrze swojej pracy, powiedz mu, co powinien poprawić, zapytaj, z czym się zmaga.

P.S. Mniej gadania, mniej ludzi, mniej problemów. Chcesz, aby wydarzenie przebiegło sprawniej? Skontaktuj się z nami! Sprawmy, by działy się wspaniałe rzeczy. Dane kontaktowe i link do spotkania poniżej.